Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 5693155



*

nr 569 3155


WATERCOLOUR

Lenght: ()


signerad, Tjur+människa+uggla 95x126


Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 1500

Auction date:

Monday Mars 2 2009
at 19:51:15


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/3 15:59:43 1      600 kr
2/3 19:30:31 2      450 kr
2/3 19:32:05 2      550 kr
2/3 19:33:47 2      650 kr
2/3 19:37:33 1      750 kr
2/3 19:39:36 2      1.000 kr
2/3 19:41:44 1      950 kr
2/3 19:42:16 1      1.400 kr
2/3 19:43:15 2      1.200 kr
2/3 19:46:15 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller människa tjur vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr